Szkoła wspinania

Szkoła wspinania GATO jest ściśle związana z Centrum Wspinaczkowym GATO. Powstała jesienią 2001 roku w momencie stworzenia pierwszej grupy sekcji sportowej GATO. Od początku skupialiśmy się na szkoleniach techniki wspinania, taktyki i sportowych aspektach wspinania. Doświadczenia zdobyte głównie podczas wspinaczek skalnych zarówno w ogródkach skalnych Europy (Włochy, Francja, Grecja, Niemcy, Hiszpania, Austria...) jak i w górach (Tatry, Dolomity) pozwoliły zgromadzić duży zapas wiedzy potrzebnej do nauczania TECHNIKI wspinania.

 

Obecnie szkolimy na wszystkich poziomach zaawansowania. Osoby zupełnie początkujące, średniozaawansowane i sportowców należących do Kadry Narodowej we wspinaczce sportowej. Czarek jest ponadto opiekunem KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW, które to wyróżnienie stawia go w grupie najlepszych fachowców od szkolenia w Polsce. Terenem naszych działań w okresie zimy jest Centrum Wspinaczkowe GATO, latem natomiast organizujemy wyjazdy do Podlesic, w skały dolinek podkrakowskich będących mekką wspinaczy skalnych: dla wielu początek wspinania to skały Góry Zborów, czy Kołoczek czy legendarnej doliny Bolechwickiej.

Ogranizujemy również od lat wyjazdy za granicę. Świetnie znamy najpopularniejsze ogródki skalne Europy: Arco (Włochy), Ceuse (Francja), Osp (Słowenia).

 

Wszystkie szkolenia prowadzimy osobiście. Nasze atuty to doświadczenie i wysoka jakość szkoleń. Każdy instruktor GATO jest pasjonatem wspinania i wspina się na wysokim poziomie sportowym. Naszym atutem jest ogrom zebranych doświadczeń szkoleniowych. Szkolimy dzieci, dorosłych, również osoby niepełnosprawne. We współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej Arkadia organizujemy co rok Zawody Wspinaczkowe Dla osób niepełnosprawnych. Weszliśmy z grupą osób niepełnosprawnych na Mnicha - jedną z bardziej "honornych" gór taternickich. Zorganizowaliśmy już dwie edycje Pucharu Polski we wspinaczce sportowej. Prowadzimy zajęcia dla studentów Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu (Czarek w 2006 roku został wyróżniony tytułem najlepszego trenera AZS UMK).

 

Choć ważne są dla nas ambicje sportowe w trakcie kursu skupiamy się na przygotowaniu Ciebie do SAMODZIELNEGO i BEZPIECZNEGO wspinania.

CV.Szczególnie cenne dla nas jest uznanie profesjonalistów - środowiska wspinaczkowego które powierza nam organizację imprez wspinaczkowych najwyższej rangi (edycje pucharu Polski). Zbudowaliśmy również jedyną w tej części Europy ścianę do bicia rekordów świata na czas, na której na codzień trenują mistrzowie Europy i zdobywcy Pucharu Europy.