Sekcje wspinaczki sportowej


Zajęcia w sekcji odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Aby uczestniczyć w zajęciach konieczny jest tylko strój i obuwie sportowe. Pozostałe wyposażenie znajduje się na miejscu.

Sekcja wspinaczki sportowej przy C.W. "Gato" działa od wielu lat. W tym czasie oprócz treningów odbywały się obozy wspinaczkowe w skałach Jury Krakowsko – Częstochowskiej, w Austrii (Tyrol, okolice Innsbrucka) we Włoszech w rejonie jeziora Garda (miejscowość Arco) – jednym z najbardziej popularnych miejsc działalności typu outdoor i na południu Francji.

Dzieci i młodzież wspinająca się w sekcji osiągnęła znaczące sukcesy sportowe i w tej chwili pomimo młodego wieku osoby te często przewyższają umiejętnościami dorosłych wspinaczy.

 

Sekcja działa w miesiącach wrzesień – czerwiec. W miesiącach letnich zajęcia odbywają się również w plenerze. W trakcie trwania przerwy zimowej i świąt treningi nie odbywają się. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu, każdy trwa 1,5 godziny.

W zależności od grupy wiekowej zajęcia obejmują:

- Rozgrzewkę (wszystkie grupy wiekowe)
- Węzły i wiązanie się
- Poznawanie sprzętu i wyposażenia wspinacza
- Poznawanie technik asekuracji i zasad bezpieczeństwa
- Podstawy wiedzy o wspinaniu
- Poznawanie elementów techniki ruchu wspinaczkowego
- Zabawy wspinaczkowe (młodsze dzieci)
- Technika wspinaczki z dolną asekuracją
- Techniki linowe (zjazd, wejście po linie)

 

Chcielibyśmy podkreślić, że działalność Centrum Wspinaczkowego "GATO" oparta jest o doświadczony zespół ludzi, którzy zawsze będą czuwać nad dobrą zabawą i bezpieczeństwem Państwa podopiecznych. Zapisy prowadzone są siedzibie C.W. "GATO".

 

 

Więcej informacji na temat tegorocznych zapisów, grafiku etc znajduje się tutaj:

 

http://wspinanie.com.pl/news/zapisy-do-sekcji